Biznes marketing technologia
10 czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze najlepszej usługi hostingowej

10 czynników, które powiedzą Ci jaki hosting najlepszy

Wszyscy wiedzą, że strony internetowe są niezbędne dla sukcesu każdego cyfrowego biznesu w świecie coraz bardziej kierowanym przez technologię. Ponadto jest to również najskuteczniejszy sposób komunikowania się i bycia wysłuchanym. Wybrany przez Ciebie dostawca hostingu ma kluczowe znaczenie dla sukcesu Twojej witryny. Korzystając z doświadczenia z pierwszej ręki jako punktu wyjścia, jesteśmy w stanie przedstawić Wam kluczowe czynniki dlaczego wybranie tego odpowiedniego jest takie ważne. Jaki wybrać najlepszy hosting? Sprawdzimy w tym artykule.

„Strona internetowa bez odpowiedniej optymalizacji, jest jak dom w lesie bez dróg prowadzących do niego.”

Co możesz osiągnąć, jeśli wiesz, jaki wybrać najlepszy hosting dla swojej firmy?

Jeśli potrzebujesz stworzyć stronę internetową dla swojego e-commerce lub po prostu chcesz ożywić swój projekt blogowy albo dokonać migracji — możesz napisać bezpośrednio do nas, my podejmiemy się tego!

Przy tak wielu opcjach w Internecie naprawdę trudno jest wybrać. Oprócz martwienia się o projekt i treść strony internetowej , ci, którzy chcą założyć stronę internetową, mogą być zdezorientowani, a nawet podejrzliwi, której agencji zaufać, aby powierzyć im to zadanie.

Konieczna jest ocena różnic między starym hostingiem a nowym, i która jest w stanie zaoferować Ci to czego szukasz

W tym artykule przedstawiamy 10 czynników, które nauczą Cię, jak wybrać usługę hostingową dla Twojej firmy:

Jaki wybrać hosting dla swojej firmy?

  1. Czas pracy
  2. Dostępne miejsce do przechowywania
  3. Ruch miesięczny
  4. Prędkość ładowania
  5. Bezpieczeństwo danych
  6. Obsługa klienta
  7. Metody płatności
  8. System zarządzania treścią
  9. Zrób bezpłatny okres próbny
  10. Odkryj dodatkowe korzyści

1. Czas pracy

Nie ma nic bardziej frustrującego w Internecie niż kliknięcie linku i brak otwarcia strony docelowej. Po czym okazuje się nam jeden z poniższych błędów:

Jest to jeden z popularniejszych błędów zaraz obok błędu 408, czyli Request timeout. Błąd pojawia się w sytuacji kiedy serwer przekracza limit czasu oczekiwania na pełne żądanie przeglądarki (np. poprzez przeciążenie sieci).

Ten problem denerwuje nie tylko użytkownika, ale i samo Google , które zaczyna dawać mniejszą wartość w organicznych wynikach wyszukiwania tego adresu. Upewnij się więc, że usługa hostingu witryny, którą zatrudniasz, zapewnia najlepszą jakość dostępności.

Ten czynnik, zwany również czasem sprawności, można zmierzyć za pomocą liczby. Im bliżej 100%, tym lepsza gwarantuje dostępność usługi. Wybierając dostawcę hostingu witryny, miej na to oko i nadaj priorytet opcjom oferującym czas pracy powyżej 99%, albo o tych, które informują o planowanych pracach technicznych zawczasu. To bardzo ważne!

2. Dostępne miejsce do przechowywania

W zależności od przeznaczenia Twojej witryny będziesz potrzebować więcej lub trochę miejsca na pliki, które do niej dodasz. Niezależnie od tego, który przypadek jest Twój, zawsze zalecamy skorzystanie z usługi, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Jeśli potrzebujesz dużo miejsca, upewnij się, że firma hostingowa oferuje ilość, której potrzebujesz, aby nie zabrakło Ci pojemności na dysku, jeśli potrzebujesz niewiele, wybierz tańsze plany i zaoszczędź pieniądze, które zapłaciłbyś za niepotrzebną przestrzeń.

Ale jeśli Twoja usługa ma nieograniczoną ilość miejsca na dysku, możesz się zrelaksować i przejść do następnej wskazówki!

3. Ruch miesięczny

Możesz tego nie wiedzieć, ale niektóre usługi hostingowe mają miesięczny limit ruchu. W praktyce oznacza to, że po określonej ilości dostępu serwer pobierze dodatkową opłatę za „dodatkowych odwiedzających” lub przestanie wyświetlać Twoją witrynę w sieci.

Dlatego zawsze zwracaj uwagę na informacje podawane przez firmy i korzystaj z tych z nieograniczonym ruchem danych, aby nie narażać się na awarię witryny. Możesz wybrać hosting elastyczny, który dostosuje się do Twojego ruchu na stronie, ale o tym póżniej.

4. Prędkość ładowania

Jeśli wiesz już trochę o SEO , wiesz, że Google zawsze będzie traktować priorytetowo strony, które ładują się szybciej, zawsze dążąc do zapewnienia użytkownikom jak najlepszych wrażeń.

Sprawdź więc, czy usługa hostingu witryny, którą zatrudniasz, zapewnia dobrą prędkość ładowania. Warto pamiętać, że teoretycznie może się to wydawać nieistotną różnicą, ale w praktyce jest to różnica między użytkownikiem, który aktywnie konsumuje Twoje treści, a denerwującym opóźnieniem i porzuceniem Twojej strony.

Tu damy przykład żywy przykład czasu reakcji serwera (TTFB) przed migracją stony na hostingu, który posiadał nasz klient, strona to pomalovane-bialystok.pl:

Jak widać sytuacja jest dramatyczna, jeżeli chodzi o sklep e-commerce, dla którego szybkość ma spore znaczenie.

Dlatego po przeniesieniu całej strony, na hosting umożliwia elastyczne skalowanie, inaczej dostosowuje się pod ruch, więc najlepszym wyborem było przeniesienie na dhosting.pl.

Teraz można zobaczyć gołym okiem jak czas reakcji zmienił się na sporą korzyść, mimo braku dodatkowej optymalizacji strony.

5. Bezpieczeństwo danych

Zaufanie komuś do hostowania Twojej witryny i treści nie jest prostym zadaniem. Dlatego musisz upewnić się, że wybrany dostawca jest w stanie całkowicie chronić swoich klientów , oferując stałe kopie zapasowe. Na hostingu dhosting.pl występuje automatyczna kopia zapasowa strony www, bazy danych czy poczty e-mail codziennie.

W ten sposób, nawet przy jakichkolwiek naturalnych lub nieprzewidzianych problemach, Twoja strona internetowa będzie zawsze dostępna online i w pełni funkcjonalna. Jeżeli masz wątpliwości, który hosting najlepszy? Przejdźmy dalej.

6. Obsługa klienta

Oprócz oferowania wszystkich warunków sukcesu Twojej strony, usługa hostingu witryn musi również skutecznie Ci pomóc. Obsługa klienta jest kluczowym czynnikiem dla wielu użytkowników, a dostępność dostawcy, który pomoże Ci, może być różnicą między szybkim rozwiązaniem kryzysu a witryną w trybie offline przez kilka godzin.

Sprawdź, jak działa wsparcie usługi, której zatrudnienie rozważasz, i zobacz, jakie kanały firma oferuje, aby się skontaktować i poprosić o pomoc.

7. Metody płatności

Cena nie powinna decydować o wyborze idealnej usługi, ale może również ułatwić podjęcie decyzji. Tańsza usługa nie gwarantuje, że będzie zła, podobnie jak droższa usługa nie gwarantuje wysokiej jakości usługodawcy. Zrozum dokładnie, jakiego rodzaju potrzeby masz i poszukaj planu, który równoważy Twoje potrzeby z Twoją kieszenią.

Pamiętaj, że wiele usług hostingowych oferuje również zniżki w zależności od okresu, który zdecydujesz się wynająć. Ogólnie rzecz biorąc, im dłuższy czas użytkowania, tym niższa ostateczna cena, jaką zapłacisz.

8. System zarządzania treścią

Poszukaj usługi, która oferuje własny intuicyjny system zarządzania treścią lub łatwą instalację systemu open source, takiego jak WordPress. Platformy te będą częścią Twojej codziennej rutyny podczas interakcji z Twoją witryną, więc rozważ to, zwłaszcza jeśli zamierzasz często tworzyć treści.

9. Zrób bezpłatny okres próbny

Wiele usług hostingowych oferuje bezpłatne okresy użytkowania, aby użytkownik mógł poznać dostawcę i przetestować, czy ma wszystko, czego potrzebuje. Ten okres jest niezbędny, aby dowiedzieć się, czy warto wynająć określoną usługę, a także zidentyfikować możliwe przeszkody, o których nie pomyślałeś przed wprowadzeniem swojego pomysłu w życie.

Następnie, jeśli dostawca nie spełni twoich oczekiwań, możesz odejść bez żadnych kosztów. Jeśli tak, to świetnie! Znalazłeś idealny hosting. Większość hostingów oferuję 14 dniowy okres próbny!

10. Odkryj dodatkowe korzyści przy wyborze najlepszego hostingu

Ponieważ jest to rynek niezwykle konkurencyjny, warto pamiętać, że wiele firm świadczy usługi hostingu stron internetowych. Aby się wyróżnić, zazwyczaj oferują dodatkowe korzyści, aby wyprzedzić konkurencję.

Z tego powodu bądź czujny! Przeczytaj o wszystkim, do czego masz prawo w każdym planie, i określ wyjątkowe korzyści, które mogą dokładnie odpowiadać Twoim potrzebom.

Wniosek – jaki hosting najlepszy?

Jeśli zwrócisz uwagę na te 10 wskazówek, z pewnością będziesz mieć o wiele więcej pewności siebie, gdy będziesz mieć do czynienia z wyborem najlepszego hostingu.

Mimo to zawsze warto pamiętać o najważniejszej informacji: istnieje kilka różnych usług hostingowych i musisz dokładnie zrozumieć swoje potrzeby, aby wynająć rodzaj planu, który najlepiej pasuje do Twojego profilu.

Dobrą wiadomością jest to, że obecnie sami dostawcy są coraz bardziej tego świadomi, więc już oferują pakiety skierowane do różnych segmentów. Mimo to zrób dobry „research”, zapamiętaj wszystkie czynniki, które wprowadziliśmy w tym poście i zacznij tworzyć swoje treści!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.