Biznes Development
Najlepsze języki programowania do nauki w 2021 r.

Najlepsze języki programowania do nauki w 2021 r.

Kiedyś tylko kilka osób było uważanych za programistów z najnowocześniejszymi umiejętnościami kodowania. Obecnie wiele zadań IT wymaga solidnej znajomości najważniejszych i najlepszych języków programowania — tak, więcej niż jednego

„Sprawdzanie postępów programisty za pomocą liczby linii kodu, które napisał,
jest jak sprawdzanie postępów w budowaniu samolotu poprzez przyrost jego wagi”
Bill Gates

Jeśli próbujesz zrobić postęp w swojej karierze lub całkowicie zmienić branżę i potrzebujesz opanować język programowania, rozmyślając, którego się nauczyć, postaramy się Ci pomóc tym artykułem. W końcu nauka języka zajmie czas i pieniądze, więc chcesz dokonać właściwego wyboru.

Przy podejmowaniu decyzji w grę wchodzi kilka kwestii, takich jak poziom trudności, którego chcesz się nauczyć, wiedza, którą już posiadasz, która jest zgodna z istniejącymi umiejętnościami kodowania lub powody, dla których warto uczyć się najlepszego języka programowania. 

Niezależnie od tego, czy chcesz stworzyć aplikację mobilną, zdobyć certyfikat z wiedzy programistycznej, czy zdobyć nowe umiejętności, musisz nauczyć się odpowiedniego języka programowania. Poniżej dowiesz się o 11 popularnych językach programowania, które z pewnością będą poszukiwane przez pracodawców w 2021 roku. Dowiesz się o wielu językach, jego złożoności, sposobie używania a przede wszystkim o wynagrodzeniu, które za sobą niesie. Dlatego w tym artykule przedstawimy jakie języki programowania są najlepsze do nauki.

O to lista najlepszych języków programowania do nauki w 2021 roku:

 1. Python
 2. Java
 3. Kotlin
 4. Swift
 5. C#
 6. C i C++
 7. Go
 8. PHP
 9. Matlab
 10. Ruby
 11. GNU R

1. Python

Python jest obecnie jednym z najczęściej używanych języków programowania i jest łatwy do nauczenia dla początkujących ze względu na jego czytelność. Jest to darmowy język programowania typu open source z rozbudowanymi modułami wsparcia i rozwojem społeczności, włączając łatwą integrację z usługami internetowymi, przyjaznymi dla użytkownika strukturami danych i z pewnością aplikacjami komputerowymi opartymi na graficznym interfejsie użytkownika. Jest to popularny język programowania dla aplikacji uczenia maszynowego, ale również i intuicyjnego. Nie bez powodu stwierdza się fakt, że łatwiej ten kod pisać niż czytać.

Python służy do tworzenia pakietów do obrazowania 2D i animacji 3D, takich jak Blender, Inkscape i Autodesk. Był również używany do tworzenia popularnych gier wideo, w tym Civilization IV, Vegas Trike i Toontown. Python jest używany w aplikacjach naukowych i obliczeniowych, takich jak FreeCAD i Abacus, a także w popularnych witrynach internetowych, takich jak YouTube, Quora, Pinterest i Instagram. Programiści Pythona zarabiają od 10 000 do 21 800 zł miesięcznie.

najlepsze języki programowania do nauki
Poziom:Początkujący – Python umożliwia początkującemu szybkie osiągnięcie produktywności
Wymagane umiejętności:Rozwiązywanie problemów, abstrakcyjne myślenie
Platforma:Internet, komputer stacjonarny
Popularność wśród programistów:Staje się coraz bardziej popularny
Korzyści:Elastyczny
Intuicyjnie czytelny
Wysoko cenione oficjalne samouczki i dokumentacja
Skryptowany w przeciwieństwie do skompilowanych
Wady:Nie zaczyna się od podstaw programowania (znanych z abstrakcji zbyt wielu ważnych podstawowych pojęć)
Popularność:Coraz popularniejsze zarówno w edukacji technicznej, jak i w zastosowaniach biznesowych
Stopień wykorzystania:Szeroko stosowane umiejętności kodowania; popularny zarówno w edukacji technicznej, jak i w biznesie
Miesięczna prognoza wynagrodzeń:10 000 – 21 800 zł

2. Java

Z pewnością Java jest jednym z najpopularniejszych obecnie używanych języków programowania komputerów. 

Będący własnością Oracle Corporation, ten uniwersalny język programowania ze swoją obiektową strukturą stał się standardem dla aplikacji, które mogą być używane niezależnie od platformy (np. Mac, Windows, Android, iOS itp.) ze względu na funkcję Write Once, Funkcje Run Anywhere (WORA). W rezultacie Java jest znana ze swojej przenośności na różnych platformach, od centrów danych na komputerach mainframe po smartfony. W rezultacie obecnie istnieje ponad 3 miliardy urządzeń z aplikacjami zbudowanymi w języku Java.

Java jest szeroko stosowana w tworzeniu stron internetowych i aplikacji, a także w Big Data. Java jest również używana na zapleczu kilku popularnych stron internetowych, w tym Google, Amazon, Twitter i YouTube. Jest również szeroko stosowany w setkach aplikacji. Bardzo popularne są również nowe frameworki Java, takie jak Spring, Struts i Hibernate. Ze względu na to, że jest kilka milionów programistów Java na całym świecie istnieją setki sposobów nauki języka Java. Ponadto programiści Java mają rozległą społeczność internetową i wspierają się nawzajem w rozwiązywaniu problemów.

Java jest bardziej złożonym językiem do nauki, ale doświadczeni programiści z umiejętnościami kodowania Java są bardzo poszukiwani. Programista Java zarabia miesięcznie od 12 000 do nawet 30 000 zł w zależności od stopnia doświadczenia.

najlepsze języki programowania
Poziom:Pośredni
Wymagane umiejętności:Rozwiązywanie problemów, znajomość struktury obiektowej
Platforma:Internet, telefon komórkowy, komputer stacjonarny
Popularność wśród programistów:Jeden z najpopularniejszych na świecie; wysoki popyt
Korzyści:Uważany za dobry początek nauki myślenia jak programista i zdobywania umiejętności kodowania.
Będziesz mógł uzyskać dostęp/manipulować najważniejszymi funkcjami komputera, takimi jak system plików, grafika i dźwięk dla każdego dość wyrafinowanego i nowoczesnego programu, który może działać w dowolnym systemie operacyjnym.
Wady:Dużo nowego słownictwa do nauczenia; język wyższego poziomu
Stopień wykorzystania:Popularny; bardzo przydatny
Miesięczna prognoza wynagrodzeń:12 000 – 30 000 zł

3. Kotlin

Kotlin to język programowania ogólnego przeznaczenia, pierwotnie opracowany i zaprezentowany jako Project Kotlin przez JetBrains w 2011 roku, podczas gdy pierwsza wersja została oficjalnie wydana w 2016 roku. Jest inter-operacyjna z Javą i obsługuje funkcjonalne języki programowania.

Kotlin jest szeroko stosowany w aplikacjach na Androida, aplikacjach internetowych, aplikacjach komputerowych oraz między innymi w tworzeniu aplikacji po stronie serwera. Kotlin został zbudowany, aby być lepszym niż Java, a ludzie, którzy używają tego języka, są o tym przekonani. Dlatego, większość aplikacji Google bazuje na Kotlinie. Niektóre firmy z pewnością używają Kotlina jako języka programowania między innymi Coursera, Pinterest, PostMates.

Zarobki Deweloperów Kotlin są często zróżnicowane i nawet potrafią być większe niż Java Deweloperów. Popyt na tych programistów jest dość spory za Oceanem, jednak w Polsce średnio miesięcznie oscylują w granicach od 11 000 do 20 000 zł , z potencjałem do zarobienia nawet 30 000 zł.

Poziom:Średnio-zaawansowany do zaawansowanego
Wymagane umiejętności:Wcześniejsze doświadczenie z językami programowania, w szczególności Java
Platforma:Internet, telefon komórkowy, komputer stacjonarny, serwer
Popularność wśród programistów:Coraz bardziej popularne; używany do aplikacji na Androida
Korzyści:Mniej obciążony kodem niż Java i inne języki programowania;
Stosunkowo łatwy do przyswojenia
W pełni kompatybilny z Javą 
Wady:Zmienna prędkość kompilacji; 
brak statycznego słowa kluczowego w Kotlin
Stopień wykorzystania:Popularny; 
bardzo przydatny;
Miesięczna prognoza wynagrodzeń:12 000 – 20 000 zł

4. Swift

Stworzony przez Apple w 2014 roku. Wspierany przez jedną z najbardziej wpływowych firm technologicznych na świecie, Swift ma stać się dominującym językiem w rozwoju iOS w związku z tym rozwija się w znacznym tempie.

Otwarte źródło. Twórcy Swift uznali, że aby zbudować definiujący język programowania, technologia musi być otwarta dla wszystkich. Tak więc w ciągu trzech lat istnienia Swift zyskał dużą społeczność wspierającą i mnóstwo narzędzi innych firm.

Bezpieczny. Jego składnia zachęca do pisania czystego i spójnego kodu, który z pewnością czasami może wydawać się surowy. Dlatego Swift z pewnością zapewnia zabezpieczenia zapobiegające błędom i poprawiające czytelność.

Szybki. Swift przede wszystkim został stworzony z myślą o wydajności. Jego prosta składnia i otwarty kod źródłowy pomagają szybciej się rozwijać, ale także zasługują na swoją nazwę: jak podano na apple.com, Swift jest 2,6 razy szybszy niż Objective-C i 8,4 razy szybszy niż Python.

najlepsze języki programowania
Poziom:Od początkującego do średnio-zaawansowanego
Wymagane umiejętności:Chęć spędzania czasu na czytaniu samouczków (które są powszechnie dostępne); nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie z językami programowania
Platforma:Urządzenia mobilne (w szczególności aplikacje Apple iOS)
Popularność wśród programistów:Zyskuje na popularności, zwłaszcza wśród twórców aplikacji Apple iOS
Korzyści:Stosunkowo łatwy do nauczenia
Czysta składnia
Mniej kodu
Szybszy niż porównywalne języki programowania
Otwarte źródło
Wady:Wciąż młody język; słaba interoperacyjność z narzędziami stron trzecich; brak wsparcia dla wcześniejszych wersji iOS
Stopień wykorzystania:Używany powszechnie do tworzenia aplikacji na iOS używanych na iPhonie, iPadzie i Apple Watch
Miesięczna prognoza wynagrodzeń:10 000 – 18 000 zł

5. C#

Opracowany przez Microsoft C# z pewnością zyskał sławę w 2000 roku za wspieranie koncepcji programowania obiektowego. W związku z tym jest to jeden z najpotężniejszych języków programowania dla platformy NET. Anders Hejlsberg, twórca C#, twierdzi, że język bardziej przypomina C++ niż Javę. 

Najlepiej nadaje się do aplikacji w systemach Windows, Android i iOS, ponieważ wymaga pomocy zintegrowanego produktu środowiska programistycznego Microsoft Visual C++. Język C# jest używany na zapleczu kilku popularnych witryn internetowych, takich jak Bing, Dell, Visual Studio i MarketWatch. Programiści C# zarabiają około 8 000 do 12 000 zł.

Poziom:Pośredni
Wymagane umiejętności:Podstawowe zrozumienie, jak pisać kod
Platforma:Wieloplatformowe, w tym aplikacje mobilne i korporacyjne
Popularność wśród programistów:Stosunkowo popularna, ale nie tak popularna jak Java (jej najbliższy rywal)
Korzyści:Szybki 
Prosty w użyciu
Zorientowany obiektowo
Skalowalny i aktualizowany
Współdziała z innymi kodami
Otwarte źródło
Obszerna biblioteka
Wady:Mniej elastyczny, ponieważ zależy od frameworka .Net firmy Microsoft; kiepski graficzny interfejs platformy GUI
Stopień wykorzystania:Używany przez około jedną trzecią wszystkich programistów, szczególnie istotny dla programistów firmy Microsoft
Miesięczna prognoza wynagrodzeń:8 000 – 12 000 zł

6. C i C++

C jest prawdopodobnie najstarszym powszechnie używanym językiem programowania i jest źródłem innych języków programowania, takich jak C#, Java i JavaScript. Wielu programistów obecnie pomija naukę samego C, podczas gdy inni uważają, że nauka C stanowi najpierw cenną podstawę rozwoju C++. Oba języki są szeroko stosowane w informatyce, ale również też w programowaniu. 

Deweloperzy tych języków mogą korzystać z kompilatorów dla wielu różnych platform, dzięki czemu aplikacje tworzone w tych językach są w dużej mierze przenośne. Zarówno C, jak i C++ są uważane za języki o wysokiej wydajności. W związku z tym są szeroko stosowane w tworzeniu aplikacji, w których wydajność jest krytycznym problemem, takich jak aplikacje klient/serwer, produkty komercyjne, takie jak Firefox i Adobe oraz gry wideo. Deweloperzy C i C++ zarabiają średnio od 9 000 do 18 000 zł miesięcznie.

najlepsze języki programowania
Poziom:C – średnio-zaawansowany do zaawansowanego C++ – od początkującego do średnio-zaawansowanego
Wymagane umiejętności:Rozwiązywanie problemów, podstawowa wiedza komputerowa. Ponieważ C i C++ są nastawione na niskopoziomowe zarządzanie zasobami komputera, znajomość funkcji komputera, takich jak zarządzanie pamięcią, jest korzystna.
Platforma:Mobilny, stacjonarny, wbudowany
Popularność wśród programistów:C – Nastąpiła większa migracja z C do C++C++ – Jeden z najpopularniejszych języków na świecie
Korzyści:C – Służy do nauki podstaw programowania na najniższym (sprzętowym) poziomie
C++ – pozwala na znacznie większą „kontrolę” niż inne języki
programowania
Wady:C – Kodowanie w C jest bardziej rygorystycznym, niezbyt przyjaznym dla początkujących językiem, bardziej stroma krzywa uczenia się
C++ – Trochę trudniejsze do opanowania i osiągnięcia produktywności niż C (a nawet bardziej niż Java)
Stopień wykorzystania:C – Jeden z najczęściej używanych
C++ – Szeroko stosowany
Miesięczna prognoza wynagrodzeń:9 000 – 18 000 zł

7. Go

Go został opracowany przez Google w 2007 roku dla interfejsów API i aplikacji internetowych. Stał się ostatnio jednym z najszybciej rozwijających się języków programowania ze względu na swoją prostotę, a także zdolność do obsługi systemów wielordzeniowych i sieciowych oraz ogromnych baz kodu. .

Go, znany również jako Golang, powstał z myślą o potrzebach programistów pracujących przy dużych projektach. Zyskał popularność przede wszystkim wśród wielu dużych firm informatycznych dzięki prostej i nowoczesnej strukturze oraz znajomości składni. Firmy używające Go jako języka programowania to z pewnością między innymi Google, Uber, Twitch, Dropbox. Go zyskuje również na popularności wśród naukowców zajmujących się danymi ze względu na swoją zwinność i wydajność.

Deweloperzy Go mogą zarabiać od 12 000 do nawet 17 000 zł na miesiąc.

Poziom:Od początkującego do średnio-zaawansowanego
Wymagane umiejętności:Łatwy do nauczenia, jeśli znasz już co najmniej jeden inny język programowania; w przeciwnym razie potrzebujesz tylko cierpliwości i chęci do nauki.
Platforma:Wieloplatformowy, głównie komputerowy
Popularność wśród programistów:Nie tak popularna jak inne języki programowania Java czy Python, ale coraz bardziej popularna
Korzyści:Powszechnie uważany za „minimalistyczny” język
Łatwy do nauki
Przejrzysty kod
Zgodny
Szybki
Wady:Brak generyków (co oznacza, że ​​możesz napisać więcej kodu niż w innych językach); bardzo małe wsparcie biblioteczne; Społeczność programistów Go nie jest zbyt silna ani wspierająca
Stopień wykorzystania:Szeroko stosowany, w szczególności w aplikacjach Google (tworzonych w Google)
Miesięczna prognoza wynagrodzeń:12 000 – 17 000 zł

8. PHP

PHP to język programowania o otwartym kodzie źródłowym stworzony w 1990 roku. Wielu twórców stron internetowych uzna, że ​​nauka PHP jest niezbędna, ponieważ język ten jest używany do tworzenia ponad 80% witryn internetowych, w tym takich jak Facebook i Yahoo. 

Programiści używają PHP głównie do pisania skryptów po stronie serwera, ale mogą również używać tego języka do pisania skryptów wiersza poleceń, a programiści z wysokimi umiejętnościami kodowania PHP mogą go również używać do tworzenia aplikacji komputerowych. 

PHP bez wątpienia jest uważany za język programowania stosunkowo łatwy do nauczenia dla początkujących programistów. Specjaliści od PHP z pewnością mają wiele dedykowanych społeczności internetowych, co ułatwia im niewątpliwie uzyskanie wsparcia i odpowiedzi na pytania.

Mimo, że jest to stosunkowo jeden ze starszych języków, programując w nim zarobki mieszczą się od 5 000 do 20 000 zł.

Poziom:Od początkującego do średnio-zaawansowanego
Wymagane umiejętności:Proste, jeśli masz doświadczenie w językach programowania, ale stosunkowo łatwe do nauczenia dla nowicjuszy
Platforma:Wielo-platformowy (komputer stacjonarny, mobilny, webowy)
Popularność wśród programistów:Niegdyś używany przez prawie 80% wszystkich aktywnych witryn, więc jest bardzo popularny wśród twórców stron internetowych
Korzyści:Otwarte źródło
Łatwy w rozwoju i może być zintegrowany z wieloma różnymi narzędziami

Opłacalny
Elastyczny dzięki łączności z bazą danych
Wady:Niezbyt bezpieczne; nie nadaje się do dużych aplikacji; słaba obsługa błędów; nie obsługuje dużej liczby aplikacji
Stopień wykorzystania:Chociaż jest używany przez zdecydowaną większość stron internetowych, jego użycie spada
Miesięczna prognoza wynagrodzeń:5 000 – 20 000 zł

9. Matlab

Matlab to zastrzeżony język programowania należący do MathWorks i poprzednio pierwotnie wydany w połowie lat 80, XX wieku. Generalnie jest zbudowany specjalnie do użytku przez naukowców i inżynierów.

Bezsprzecznie programiści używają Matlaba do tworzenia aplikacji do uczenia maszynowego i uczenia sztucznej inteligencji w związku z tym programy oparte na Matlabie umożliwiają użytkownikom analizę danych, tworzenie algorytmów, przetwarzanie obrazów i weryfikację badań.

Ogólnie rzecz biorąc, Matlab jest łatwiejszy do nauczenia niż inne języki programowania z naszej listy, warto też dodać, że amerykańska witryna MathWorks zawiera obszerną sekcję poświęconą odpowiadaniu na pytania dotyczące Matlaba.

Przeciętny programista Matlab zabiera do domu pensję z rzędu 8 000 do 12 000 zł. Niestety większy popyt występuje na tą umiejętność programowania za granicą, mimo tego jest godny uwagi.

Poziom:Początkujący
Wymagane umiejętności:Zalecana jest podstawowa znajomość programowania, ale nie wymagana
Platforma:Głównie komputer stacjonarny
Popularność wśród programistów:Nie tak popularny jak Python (jego najbliższy rywal), ale jego popularność rośnie w przypadku inżynierii sprzętu i uruchamiania wizualizacji
Korzyści:Może być używany do łatwego uruchamiania i testowania algorytmów
Łatwo debugowany
Umożliwia rozbudowaną analizę danych i wizualizacje
Stosunkowo prosty do nauczenia
Wady:Jako język interpretowany (a nie skompilowany) jest stosunkowo powolny; pliki instalacyjne zajmują znaczną ilość miejsca na komputerze
Stopień wykorzystania:Nie jest szeroko stosowany, poza dziedziną nauki i badań
Miesięczna prognoza wynagrodzeń:8 000 – 12 000 zł

10. Ruby

Jeśli chcesz zacząć od języka, który jest znany z tego, że jest stosunkowo łatwy do nauczenia, rozważ Ruby. Opracowany w latach 90., został zaprojektowany tak, aby miał bardziej przyjazną dla człowieka składnię, a jednocześnie był elastyczny z punktu widzenia architektury zorientowanej obiektowo, która obsługuje notację programowania proceduralnego i funkcjonalnego. Z pewnością Framework aplikacji internetowej zaimplementowany w Ruby to Ruby on Rails („RoR”). Deweloperzy Ruby zachwalają go za to, że jest łatwym językiem do pisania, a także za stosunkowo krótki czas potrzebny na naukę. Te atrybuty doprowadziły do ​​powstania bezsprzecznie dużej społeczności programistów Ruby, a w rezultacie do rosnącego zainteresowania językiem wśród początkujących programistów. Średnia pensja programisty wynosi od 6 000 do 11 000 zł.

Poziom:Początkujący — Ruby i Ruby on Rails ewoluowały, aby stać się niezwykle popularne wśród programistów internetowych.
Wymagane umiejętności:Rozwiązywanie problemów, myślenie abstrakcyjne (umiejętność wizualizacji tego, co użytkownicy aplikacji chcą widzieć)
Platforma: Sieć
Popularność wśród programistów:Na wzrost
Korzyści:Elastyczny
Składnia jest uważana za łatwą do czytania i pisania (brak specjalistycznego „słownictwa” na początek)
Wymusza dobry styl programowania 
Stopień wykorzystania:Najrzadziej używany
Miesięczna prognoza wynagrodzeń:6 000 – 11 000 zł

11. GNU R

R to język open-source, który jest zasadniczo inną wersją w przeciwieństwie do języka S. Podczas gdy większość kodu napisanego przez programistów dla S działa na R bez modyfikacji.

Aplikacje wbudowane w R są używane do przetwarzania statystyk, również do modelowania liniowego i nieliniowego, obliczeń, testowania, wizualizacji i analizy. Aplikacje zakodowane przy użyciu języka R mogą łączyć się z wieloma bazami danych i przetwarzać zarówno dane strukturalne, jak i nierestrukturyzowane.

R ma umiarkowaną krzywą uczenia się i nie jest tak łatwy do opanowania dla początkujących, jak niektóre inne języki w tym artykule. Jednak, podobnie jak inne języki programowania open-source, R może pochwalić się aktywną społecznością programistów online, co zawsze jest plusem podczas nauki nowych umiejętności kodowania.

Niestety ten język w Polsce jest dość hermetyczny, także ucząc się go będzie zmuszeni do wyjazdu za granicę, gdyż w Polsce jest mniejsze zapotrzebowanie.

Poziom:Pośredni
Wymagane umiejętności:Łatwiej, jeśli znasz już JavaScript lub Python, ale jest zalecany dla osób z mocną znajomością matematyki
Platforma:Głównie komputer stacjonarny
Popularność wśród programistów:Nie tak popularny jak kiedyś, głównie ze względu na rosnącą popularność konkurencyjnego języka Pythona
Korzyści:Otwarte źródło
Świetne wsparcie w zarządzaniu danymi
Dostępna szeroka gama pakietów 
Wielofunkcyjny z systemami Linux, Windows i Mac OS
Idealny do zastosowań związanych z uczeniem maszynowym
Wady:Obiekty są przechowywane w pamięci fizycznej, co może obciążać zasoby; brakuje podstawowych zabezpieczeń; wolniej niż inne języki programowania Matlab czy Python
Stopień wykorzystania:Przede wszystkim szeroko stosowany do analiz
Miesięczna prognoza wynagrodzeń:do 9 000 zł

Jaki wybrać najlepszy język programowania do nauki?

To prawda coraz to ciężej wybrać, który język języki programowania jest naprawdę najlepszy, bo ile programistów tyle opinii… Jednak mówi się, że jeżeli coś jest do wszystkiego to jest do …, natomiast nie w tym wypadku. Wnioskując na dzień dzisiejszy programista, który ma szerszy zakres umiejętności programowania w kilku językach, bez wątpienia będzie bardziej pożądany na rynku pracy. Dlatego ważne jest, aby nie osiadać na laurach. Świat cały czas pędzi do przodu i aby za nim nadążyć, trzeba wciąż się szkolić i podnosić swoje kwalifikacje. A ponieważ kursy są szeroko dostępne na wielu platformach począwszy od książek, for internetowych, filmach na Youtube oraz innych kursach online mamy szanse na to, aby te umiejętności poszerzać.

Gdy już zdecydujesz, że nadszedł czas na naukę nowego języka od zera, możesz zwrócić się do firm, które prowadzą takie szkolenia, jak i certyfikację. Szukaj takich które specjalizują się w danym języku, ( Java , Javascript , C, C#, Python , Swift , PHP i Ruby) oraz innych, także wszystkich z treściami opracowanymi przez liderów branży, naciskiem na naukę praktyczną i wsparciem 24×7. Nauczysz się języka, a dodatkowo zdobędziesz wiarygodność certyfikacji. A potem możesz dostać jedną z tych dobrze płatnych posad programisty!

FreeCodeCamp – darmowe języki programowania do nauki.

Życzymy powodzenia i zachęcamy do przeczytania naszych innych artykułów!

3 komentarze

 1. Kamil
  1 lipca 2021

  Bardzo dobry artykuł, ale ile ja to razy zabierałem się za naukę, chyba zbyt leniwy na to jestem..

 2. ProGamer
  29 listopada 2021

  Ja zacząłem od Javy, myślę że na ten moment to dobry wybór patrząc na obecny rynek pracy

  • Łukasz
   12 kwietnia 2022

   Nie zgadzam się

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.